StartAtrakcjeAtrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy

Poza czasem spędzanym na terenie Rezydencji Pod Taborskimi Sosnami oraz wypoczynkiem nad jeziorem mogą Państwo oddawać się aktywnej rekreacji i zwiedzaniu. Zachęcamy Państwa do zwiedzania okolicy. Szczególnie polecamy:

Kanał Elbląski (ok. 40 km od Rezydencji)

Najdłuższa żeglowna droga wodna w Polsce - łączy jezioro Druzno z Drwęcą oraz z jeziorem Jeziorak, z jeziora Druzno poprzez rzekę Elbląg z Zalewem Wiślanym, a także przez Kanał Jagielloński, Nogat i Wisłę z Morzem Bałtyckim. Kanał Elbląski uznawany jest za jeden z siedmiu cudów Polski.

Jego największą atrakcją, jedyną w skali światowej, jest przejazd statków po trawie po pochylniach oraz unikatowych budowlach hydrotechnicznych, pozwalających na zniwelowanie 103,4 metrowej różnicy poziomów pomiędzy punktem początkowym i końcowym kanału.

Wyciąg Nart Wodnych w Ostródzie (ok. 16 km od Rezydencji)

Wyciąg nart wodnych o długości 800 m w Ostródzie jest jednym z najdłuższych w Polsce. Odbywają się na nim zawody rangi ogólnopolskiej i światowej. Wyciąg jest bezpiecznym i wygodnym sposobem jazdy na nartach wodnych. Na brzegu dostępne jest zaplecze z przebieralnią, natryskami i wypożyczalnią sprzętu.

Zamek krzyżacki w Malborku (ok. 100 km od Rezydencji)

Największa twierdza w Europie: zamek krzyżacki w Malborku. Co roku w lipcu odbywa się tam Festiwal kultury średniowiecznej pn.: „Oblężenie Malborka”. Jest to fascynująca podróż do średniowiecznego miasta, gdzie jak za dawnych czasów pod zamkiem rozbijają swoje obozy rycerze, odbywają się pojedynki rycerskie i pokazy konne, jarmark rzemiosła oraz inscenizacja bitwy. Zamek można zwiedzać również nocą.

Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie (ok. 37 km od Rezydencji)

Wyjątkowe, słynne miejsce objawień Matki Boskiej, kościół i Sanktuarium. Co roku w Gierzwałdzie odbywają się pielgrzymki, uroczystości odpustowe i dożynki archidiecezjalne.

Lawendowe Pole w Nowym Kawkowie (ok. 18 km od Rezydencji)

Nieopodal Rezydencji znajduje się pole warmińskiej lawendy i muzeum lawendy w Nowym Kawkowie, które można zwiedzać od kwietnia do listopada. Odbywają się w nim warsztaty samodzielnego wytwarzania naturalnych kremów, wód aromatycznych i olejków lawendowych.

Czeka na Państwa wiele atrakcji!