StartAtrakcjeAtrakcje na miejscu

Atrakcje na miejscu

Nasz obiekt wyposażony jest w salę konferencyjną, salę zabiegową, w której można korzystać z różnych zabiegów i masaży w ramach oferty dodatkowej oraz Strefę Relaksu & SPA gdzie znajduje się sauna i jacuzzi, którą oddajemy do Państwa dyspozycji w godzinach wieczornych.

Jezioro

Niespełna 200 m od naszego obiektu znajduje się plaża i molo jeziora Tabórz, gdzie mogą Państwo obok kąpieli i zabawy na świeżym powietrzu oddać się wędkowaniu. Do najczęściej występujących ryb w naszym jeziorze należą: leszcz, lin, płoć, okoń, sandacz, szczupak, węgorz. U nas mają Państwo możliwość wypożyczenia sprzętu typu: kajaki, łódki, rowery.

Rezerwat Sosny Taborskiej

Niewątpliwą atrakcją jest Rezerwat Sosny Taborskiej o powierzchni 95,32 ha położony 200 m od Rezydencji. W Puszczy Taborskiej panuje specjalny mikroklimat, dzięki któremu Sosna Taborska rośnie nawet 290 lat i osiąga wysokość co najmniej 40 m, to tyle co 15 piętrowy budynek. Sosna Taborska jest wyjątkowa, praktycznie nie ma sęków, jest idealnie prosta i drobnosłoista tzn. że drewno jest bardzo wytrzymałe. Sosna Taborska była wykorzystana jako pale mola sopockiego oraz elementy sceny Teatru Narodowego.

Szczególnie zachęcamy do zwiedzania ok. 1,5 km ścieżki dydaktycznej, która prowadzi wśród najstarszych, najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych drzew. Przeznaczona jest ona zarówno dla pieszych jak i rowerzystów.

W sąsiedztwie pensjonatu znajdują się:

  • trasa rowerowa o długości 27,2 km
  • plac zabaw
  • wiaty z miejscem na ognisko
  • boisko do siatkówki plażowej
  • stadnina konna